son adem

SON ADEM VAROLUŞUN SIRRI

SON ADEM'DEN AÇAN GÜLLER


SON ADEM'DEN NASİHATLER

Türkçe | Deutsch | Bülten | İletişim

Uyan gözlerim uyan; seher vaktidir
Sabahın körü deme, rahmet vaktidir
Münkür, Nekir hesabı zordur, verilmez
Gel hesabı burda ver; seher vaktidir

Uyan gözlerim uyan; seher vaktidir
Rahmanın cemalin görme vaktidir
Mahşer, mizan zordur, geçilmez
Gel hesabı burda gör; seher vaktidir

Cafer der; miracı âlâ seher vaktidir
Sonbahar gülün açmış, dürme vaktidir
Sırat Köprüsü nardır, geçilmez
Gel Burak'a bin; seher vaktidir

  TÜRKÇE > SON ADEM    

SON ADEM

Kitabı İNDİRMEK için tıklayınız 

Yeni Şiir ve Sözler

 

 

YENİ YAZILAR (Okumak için tıklayınız.)

-"Big Bang" ("Büyük Patlama")(YENİ) -"Gelgit"in Sebebi Konusundaki Yanılgı - Büyü var mıdır? - Hz. Muhammed(s.a.v.)'e büyü yapılmış mıdır? - Büyüden korunma yolları nelerdir? - Muhammed(s.a.v.) Ümmetine "Muhammedi" Denir mi? - Mehdiyet-Mehdilik-Mehdi - Deprem - Avrupadaki Ekonomik Kriz - Bilim Dünyasının Müthiş Yanılgısı - Gusül Abdesti - Demokrasi ve Din - Namaz - Kader

 

 Cafer Gezgez Abdullah, 01.06.1954 Malatya doğumludur ve Battal Gazi´nin torunlarındandır. Soyu iki koldan H.Z. İbrahim´e kadar uzanır.

Allah aşkı, peygamber sevgisiyle yoğrulmuş orta halli bir ailenin yedi çocuğundan biri olan Cafer G. Abdullah, ilkokulu Malatya'da bitirdikten sonra İstanbul'a göçmüş ve yaşamını orada sürdürmüştür.

25 yaşında, önce Doğu Almanya'ya gidip bir süre orada yaşayan Cafer G. Abdullah, daha sonra da henüz iki Almanya birleşmemişken Batı Almanya'ya geçip en son olarak Hannover şehrine yerleşmiş ve Almanya'da işçi ve işveren olarak çeşitli işlerde çalışmıştır.

39 yaşından itibaren geçirdiği dokuz yıllık riyazet döneminden sonra, İslam ahlakına uygun mütevazi bir yaşam tarzı içinde, Allah'ın kendisine açmış olduğu ilimleri tüm dünya insanlığı ile paylaşmak üzere küçük bahçesinde yazıya dökmeye başlamıştır.

Eminiz ki Cafer G. Abdullah’ın 2002 yılında kaleme alıp tamamladığı "Son Adem - Varoluş Sırrı" adlı bu kitabı; karanlığın örttüğü gerçeklere, henüz ulaşılamamış bilgilerle ışık tutarak, başta bilim adamları olmak üzere, tüm insanlık için eşsiz bir rehber olacaktır. Din ile bilimin ayrılmaz bir bütün olduğunu, din ve bilim dünyasındaki yanılgıları bertaraf ederek ortaya koyan "Son Adem", özellikle son bir asırdan beri dünyayı kasıp kavuran musibetlerin temeline inerek yaklaşan tehlikelere karşı tüm insanlığı BİR.liğe davet ediyor.

Cafer Habib’in huzuruna varmış
         Yemiş ekmeğini misafir olmuş
         BİR. canda bilmiş kendi özünü
         O anda görmüş Hak’kın yüzünü

         Cafer görmüş Habib’in nurdan yüzünü
         O anda kör etmiş zahir gözünü
         Gönlünü şadetmiş almış feyzini
         Resulu Ekrem vermiş söyler sözünü

 

 


 

HABER BÜLTENİ

 
     
  Yeniliklerden haberdar olmak için tüm yapmanız gereken asağıdaki formu doldurmak olacaktır.  
 


 

 

TAVSİYE EDİN


 

TELIF HAKKI

 
     
 

© İçeriğin korunması maksadıyla eserlerimizin telif hakkı saklı tutulmaktadır. Cafer Abdullah eserlerini, hiçbir çıkar gözetmeden tüm dünya insanlığına bağışlamıştır.

 
     

 

 

 

E-Mail: info@caferabdullah.com